arrow check clip close drawing fb gerb gp info map screen step1 step2 step3 tw vk

Profrights.org — це база даних, що містить інформацію про порушення прав викладачів та студентів у вищих навчальних закладах та рекомендації щодо їх захисту. Проект забезпечує моніторинг порушень, їх типологізацію та виявлення найбільш поширених для визначення необхідних змін для подальшого вдосконалення законодавства.

Кожен студент або викладач, або просто небайдужа людина може зареєструвати своє повідомлення про порушення

Повідомлення модерується юристами, у випадку підтвердження порушення, каталогізується та вноситься до бази

База відображає всі зареестровані порушення в декількох географічних та тематичних розрізах

Зібрані дані допомагають визначити необхідні зміни для подальшого вдосконалення законодавства

Проект Profrights має на меті привернути увагу до порушення прав студентів та викладачів у закладах вищої освіти.

Правовими основами діяльності проекту Profrights є Конституція України та Закон України "Про інформацію".

Profrights оприлюднює інформацію на основі отриманих або зібраних даних. Джерелами інформації є надіслані безпосередньо особами, яких вони стосуються, скарги, інформація, отримана в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", а також інформація, яка знаходиться у відкритому доступі (повідомлення в пресі, єдиному державному реєстрі судових рішень, єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційне правопорушення тощо).

Висновки Profrights є оціночними судженнями, які відповідно до статті 30 Закону України "Про інформацію" не підлягають доведенню чи спростуванню.

Profrights надає особі, про яку було поширено інформацію, з якою вона не згодна, можливість представити власне тлумачення справи з метою обґрунтування безпідставності поширених суджень. Надана оцінка буде оприлюднена на веб-сторінці Profrights.

Profrights не робить тверджень щодо доведеності фактів неправомірності або неетичності поведінки, щодо доведеності вини особи у вчиненні правопорушення, крім випадків, коли така вина встановлена судом. Profrights оцінює вірогідність причетності особи до правопорушення або неетичної поведінки і поширює відповідну інформацію лише у випадку, коли така вірогідність, на думку Profrights, є високою і ґрунтується на фактичних даних, оприлюднених у достовірних джерелах.

Відповідно до статті 302 Цивільного кодексу, Profrights не зобов’язаний перевіряти достовірність інформації, отриманої з офіційних джерел, та не несе відповідальності в разі її спростування.

Profrights не поширює конфіденційну інформацію. Оприлюднюючи інформацію, Profrights бере до уваги, що відповідно до статті 21 Закону України "Про інформацію" не може бути віднесено до інформації з обмеженим доступом (у т.ч. до конфіденційної інформації про особу) відомості про факти порушення прав і свобод людини, про незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб.

У своїй роботі Profrights дотримується законодавства України щодо захисту персональних даних. При цьому враховується, що у випадку, коли персональні дані про особу отримані з загальнодоступних джерел, Profrights не зобов’язаний повідомляти особу про збирання і оброблення її персональних даних.

Cedos big
Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації та видалення авторства та логотипу Profrights
Детальніше Сховати

Виникли питання чи пропозиції?

Заповніть форму нижче, і ми зв'яжемося з вами (усі поля обов'язкові)

Надсилаю...