arrow check clip close drawing fb gerb gp info map screen step1 step2 step3 tw vk

Тут можна переглядати зареєстровані правопорушення за обраними вами параметрами: місто, тематика, статус порушення тощо

Місто/область

ВНЗ (якщо обрано місто чи область)

Тематика

Власність ВНЗ

Тип порушення

Поточний статус

Зареєстровано порушень: 442

Донбаський державний технічний університет

Корупція

Місто/область

Луганська область

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

За повідомленням прокуратури Луганської області 26 квітня 2017, було викрито хабарника - декана Донбаського державного технічного університету. Правопорушника було затримано під час отримання хабара від студента за допуск до сесії та складання заліків. Вчинене діяння містить ознаку злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання хабара).
Відповідальність, передбачена статтею, - покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
http://bit.ly/profrights442

Рівненський державний гуманітарний університет

Вступ до ВНЗ

Місто/область

Рівненська область

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

У липні 2017 року, за повідомленнями прокуратури, правоохоронці затримали завідувача кафедри Рівненського державного гуманітарного університету під час одержання неправомірної вигоди у сумі 2 тис дол США. Освітянин одержав ці гроші від двох громадян за позитивне вирішення питання щодо подальшої здачі останніми екзамену та вступу до ВНЗ. Вказаній особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди). Дане діяння містить склад злочину передбаченого ч. 3 ст. 368 , а саме ’’Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмір’’. У разі виненсення судом обвинувального вироку, особа може бути притягнена до відповідальності у формі позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. http://bit.ly/profrights122

Рівненський державний базовий медичний коледж

Вступ до ВНЗ

Місто/область

Рівненська область

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

У липні 2017 року, за повідомленнями ЗМІ, поліція затримала викладачку Рівненського медколеджу на хабарі в 4000 доларів США. Гроші педагог вимагала за вступ до навчального закладу. Дане діяння містить склад злочину передбаченого ч. 3 ст. 368 , а саме ’’Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмір’’. У разі виненсення судом обвинувального вироку, особа може бути притягнена до відповідальності у формі позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
http://bit.ly/profrights124

Хмельницький базовий медичний коледж

Вступ до ВНЗ

Місто/область

Хмельницька область

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

У липні 2017 року, за повідомленнями ЗМІ, поліція затримала заступницю директора Хмельницького медколеджу на хабарі в 4500 доларів США. Гроші заступниця директора вимагала від двох абітурієнтів за вступ до навчального закладу. Дане діяння містить склад злочину передбаченого ч. 3 ст. 368 , а саме ’’Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмір’’. У разі винесення судом обвинувального вироку, особа може бути притягнена до відповідальності у формі позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. http://bit.ly/profrights126

Луганський державний медичний університет

Корупція

Місто/область

Луганська область

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

25 травня 2017 року прокуратурою Луганської області було викрито декана факультету Луганського державного медичного університету на системному вимаганні й отриманні хабарів від студентів за складання заліків та іспитів. Вчинене діяння має ознаки злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

http://bit.ly/profrights125

Харківський національний університет міського господарства імені О М. Бекетова

Вступ до ВНЗ

Місто/область

Харків

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

Станом на 14 червня 2017 року Правила прийому на навчання до Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова в 2017 році, що розміщені на офіційному сайті навчального закладу, передбачають право вступника обирати для конкурсного відбору загальноосвітній предмет (третій) зі списку з 6 предметів. Це суперечить Умовам прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році (пункт 7.1).

Запорізький національний технічний університет

Корупція

Місто/область

Запорізька область

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

За повідомленням прокуратури Запорізької обасті 13 травня 2017 року, було викрито протиправну діяльність викладача Запорізького національного технічного університету. За успішне складання іспиту він вимагав від студентів хабарі, сума яких залежала від бажаної оцінки і коливалася від 300 до 500 гривень.
Такі дії містять ознаки злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі).
http://bit.ly/2qNtlRg

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Самоуправство

Місто/область

Київ

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

За повідомленням члена НАЗЯВО Микити Андрєєва 3 квітня 2017 року, суд визнав незаконним п. 7.8 Правил внутрішнього трудового розпорядку Національного педагогічного університету ім. П. Драгоманова та задовольнив позов щодо його скасування. Даний пункт передбачав, що до студентів, аспірантів, докторантів та слухачів університету може застосовуватись дисциплінарне стягнення у вигляді догани або відрахування за порушення Статуту університету, Правил внутрішнього розпорядку, Положення про державний вищий заклад освіти, Правил проживання в гуртожитках університет. Проте відповідно до п.22 Ст.92 КУ лише закони України визначають "засади цивільно-правової відповідальності; діяння, які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, та відповідальність за них".

http://bit.ly/profrights120
http://bit.ly/profrights121

Національна металургійна академія України

Доступ до інформації на сайті ВНЗ

Місто/область

Дніпро

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

Станом на 3 квітня 2017 р. на офіційному сайті Нікопольського технікуму Національної металургійної академії відсутня чинна ліцензія на проведення освітньої діяльності. Натомість розміщена ліцензія з простроченим терміном дії (закінчився у 2015 році).
Це має ознаки порушення статті 79-3 ЗУ "Про вищу освіту".

Івано-Франківський національний медичний університет

Корупція

Місто/область

Івано-Франківська область

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

За повідомленням прокуратури Івано-Франківської області станом на вересень 2015 року було викрито одного з керівників Івано-Франківського національного медичного університету, який вимагав та одержав неправомірну вигоду від студента, громадянина Індії. Розмір хабара за зарахування студента мав скласти 2100 доларів США.
http://bit.ly/profrights119

Національний технічний університет Харківський політехнічний інститут

Самоуправство

Місто/область

Харків

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

Станом на лютий 2017 року в Єдиному державному реєстрі судових рішень було оприлюднено інформацію щодо завищення вартості робіт, виконаних підрядною організацією МСП «Агробуд» з НТУ «Харківській політехнічний інститут» у 2015 р. на суму 270865,56 грн, допущеного проректором навчального закладу (який підписував акти виконаних робіт). Таке діяння містить ознаки правопорушення, передбачені ч.3 ст. 191 ККУ ’’Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем’’.
Санкція статті передбачає у разі ухвалення обвинувального вироку обмеження волі на строк від трьох до п'яти років або позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
http://bit.ly/profrights131

Одеський національний університет імені I I. Мечникова

Корупція

Місто/область

Одеса

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

За повідомленням прокуратури Одеської області 14 лютого 2017 року, було викрито хабарницю з Одеського національного університету ім. Мечникова. Завідувачка кафедри за позитивну оцінку за залік без фактичного його складання вимагала від трьох студенток 1500 грн. Вчинене діяння містить ознаки злочинів, передбачених ч.1, ч.3 ст.368 та ч.1 ст.366 КК України (одержання неправомірної вигоди; службове підроблення). У випадку притягнення до відповідальності вказана особа буде піддана покаранню у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

http://bit.ly/profrights117

Запорізький національний університет

Екзамени та заліки

Місто/область

Запорізька область

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

31 січня, за повідомленням СБУ, під час отримання неправомірної вигоди від групи студентів був затриманий доцент кафедри юридичного факультету Запорізького національного університету (ч.1 ст. 368 КК України). Окрім того, викладач систематично вимагав гроші за складання іспитів (сума складала 400-1000 грн).

http://bit.ly/profrights115
http://bit.ly/profrights116

Одеська національна академія зв'язку ім. О.С. Попова

Оплата навчання

Місто/область

Одеса

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

Станом на січень 2017 року стало відомо, що деканат Інституту інфокомунікацій та програмної інженерії вимагає від студентів довідку про працевлаштування, погрожуючи недопуском до захисту дипломних робіт. Такі дії мають ознаки порушення частини 1, статті 64 Закону "Про вищу освіту", яка передбачає, що випускники вищих навчальних закладів вільні у виборі місця роботи, крім випадків, передбачених цим Законом. Вищі навчальні заклади не зобов’язані здійснювати працевлаштування випускників. Окрім того, такі дії суперечать частині першій статті 43 та статті 53 Конституції України.

Запорізький національний технічний університет

Стипендії

Місто/область

Запорізька область

Власність

державна

Порушення

Виправлено

Станом на січень 2017 року за інформацією прокуратури, Запорізький коледж радіоелектроніки Запорізького національного технічного університету незаконно позбавив права на отримання гарантованої державою виплати студента зі статусом дитини шахтаря. Внаслідок чого у період з 01.09.2013 по 28.02.2016 не донараховано стипендії в розмірі 35 тис. грн. Місцевий суд погодився з доводами та правовою позицією прокуратури і стягнув на користь неповнолітнього 35 тис. грн недонарахованої стипендії.

http://bit.ly/profrights113

Університет економіки та права КРОК

Екзамени та заліки

Місто/область

Київ

Власність

приватна

Порушення

Виправлено

26 січня 2017 року за сприяння адміністрації університету КРОК прокуратурою міста Києва було затримано викладача під час одержання неправомірної вигоди від студентів у розмірі 400 доларів США за складання іспитів та заліку. Наразі тривають слідчі дії. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368-3 КК України.
http://bit.ly/profrights114
http://www.krok.edu.ua/ua/novini-ta-podiji/item/2675-povidomlennia-vid-administratsii

Донбаський державний педагогічний університет

Екзамени та заліки

Місто/область

Донецька область

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

25 січня 2017 року за повідомленнями прокуратури доценту кафедри Горлівського інституту іноземних мов Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» офіційно повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди). Доцент вимагала та отримала хабара у сумі 2800 грн за позитивну здачу сесії при відсутності студента.
http://bit.ly/profrights112

Одеський національний політехнічний університет

Забезпечення гуртожитком

Місто/область

Одеса

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

Станом на грудень 2016 року за інформацією студентів в окремих гуртожитках Одеського національного політехнічного університету студентів змушують до прибирання території та ремонту гуртожитку. Використання примусової праці заборонено відповідно до статті 43 Конституції України та Конвенції МОП № 29 від 1930 та є підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності адміністрації гуртожитку.
https://www.youtube.com/watch?v=3QfDEqpLwRA
https://vk.com/volworld?w=wall10757043_3358

Одеський національний університет імені I I. Мечникова

Екзамени та заліки

Місто/область

Одеса

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

Станом на 29 грудня 2016 року за інформацією УНІАН з посиланням на управлінні захисту економіки Нацполіції, було затримано заступника декана Одеського національного університету ім. Іллі Мечникова за підозрою в систематичному одержанні хабарів від студентів. Відзначається, що під час проведення негласних оперативно-розшукових дій задокументовано 6 фактів одержання неправомірної вигоди заступником декана на загальну суму понад 20 тис. грн. Вчиненне діяння містить ознаки злочину передбаченого ч. 3 ст 368, а саме Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище. За що Кримінальним кодексом УКраїни передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна та з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
http://bit.ly/profrights109

Київська державна академія водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного

Вступ до ВНЗ

Місто/область

Київ

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

4 січня 2017 року, за інформацією прокуратури Києва, правоохоронці затримали першого проректора Київської державної академії водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного під час отримання хабара. Проректор вимагав 25 тис. грн. від громадянина за сприяння в зарахуванні його на 2 курс заочної форми навчання при переведенні до академії з іншого ВНЗ. Відомості про вчинене правопорушення внесено до ЄРДР за ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
http://bit.ly/profrights108

Українська інженерно-педагогічна академія

Екзамени та заліки

Місто/область

Харків

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

12 грудня 2016 року Дзержинський районний суд м. Харкова визнав винним заступника декана енергетичного факультету Української інженерно-педагогічної академії, який був керівником дипломного проекту він, та вимагав 50 тисяч грн. за допуск студента до захисту дипломної роботи. Судом встановлено винуватість посадової особи Української інженерно-педагогічної академії у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України та призначено покарання в вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 25 500 (двадцять п’ять тисяч п’ятсот) гривень, з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарчих функцій у державних та комунальних підприємствах строком на 2 роки.
http://bit.ly/profrights111

Інститут екранних мистецтв

Відрахування, поновлення та переведення

Місто/область

Київ

Власність

приватна

Порушення

Не виправлено

Станом на 14 грудня 2016 року прокуратура повідомила про затримання ректора Інституту екранних мистецтв під час отримання хабара розміром 19 000 грн. Ректор вимагав грошові кошти у раніше відрахованого студента - працівника одного з телеканалів, за поновлення на навчанні. На даний час зловмисник затриманий в порядку ст. 208 КПК України. Готується повідомлення йому про підозру за ч. 4 ст. 368-3 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою) та клопотання про обрання запобіжного заходу.
http://bit.ly/profrights107
http://podrobnosti.ua/2150124-v-kieve-za-vzjatku-arestovali-pojuschego-rektora.html

Національний транспортний університет

Інтелектуальна власність та плагіат

Місто/область

Київ

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

За інформацією сайту Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях дисертація Вікторії Віталіївни Ципко, яка працює на кафедрі філософії та педагогіки Національного транспортного університету, містить значні запозичення тексту, що згідно із статтею 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» вважається плагіатом.
Відповідно до положень статті 6 ЗУ ’’Про вищу освіту’’ виявлення академічного плагіату у захищеній дисертації (науковій доповіді) є підставою для скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня та видачу відповідного диплома.
http://bit.ly/profrights110

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Робочий час та норми навантаження

Місто/область

Київ

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

Станом на 7 листопада 2016 року в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова вирішили призначати серед співробітників кафедр відповідальних за моніторинг соціальних мереж та ведення блогів студентської спільноти.
Виходячи з положень українського законодавства та міжнародних зобов’язань які на себе взяла Україна дії адміністрації НПУ можна кваліфікувати як примушування до обов’язкової праці. В розумінні Конвенції про примусову чи обов’язкову праці МІднародної організації праці, примусова чи обов’язкова праця означає будь-яку роботу чи службу, що її вимагають від якої-небудь особи під загрозою якогось покарання і для якої ця особа не запропонувала добровільно своїх послуг.
Примусова праця заборонена статтею 53 Конституції України. Використання примусової праці є підставою для притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності. Крім того використання примусовї праці може містити склад злочинів, відповідальність за які настає в порядку передбаченому ККУ (наприклад ст. 149 Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини).
Крім того в моніторинг соцмереж не належить до видів діяльності визначених законом, які покладаються на викладача в рамках виконання своїх трудових та службових обов’язків.

Національний гірничий університет

Забезпечення гуртожитком

Місто/область

Дніпро

Власність

державна

Порушення

Не виправлено

Станом на жовтень 2016 року в соціальній мережі "Вконтакте" в групі "Студентське антикорупційне агенство| Дніпро" було повідомлено про ряд порушень прав студентів, які проживають у гуртожитку №5 Національного гірничого університету. Члени студради проводять обшуки кімнат без дозволу жильців. Такі дії мають ознаки порушення ст. 223 КПК, відповідно до якої «Ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьої цієї статті». Інший пункт скарги - вимагання членами студради грошей у першокурсників при поселенні у гуртожиток, що може кваліфікуватись як злочин, що передбачений ст. 190 ККУ "Шахрайство" або ж адміністративний проступок, що передбачений ст. 51 КУАП "Дрібне викрадення чужого майна".
Також адміністрація гуртожитку залучає студентів до примусових робіт. Такі дії мають ознаки порушення ст.43 Конституції України та Конвенції МОП № 29 від 1930, відповідно до яких примусова праця є забороненою.
https://vk.com/dnipro_anticor?w=wall-119941506_55%2Fall

Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації та видалення авторства та логотипу Profrights
Детальніше Сховати

Виникли питання чи пропозиції?

Заповніть форму нижче, і ми зв'яжемося з вами (усі поля обов'язкові)

Надсилаю...